De stadswandeling was onder leiding van de “beroeps” vrijwillige gids Ger Waldman, die ons door het interessante oude deel van Benissa leidde.
Het oude centrum bevindt zich grotendeels in de Calle Mayor en vlak daar omheen.
De geschiedenis van Benissa begint vanaf ca het jaar 700 n C, en is interessant omdat Benissa al vroeg begonnen is om de interessante gebouwen en hun historie in stand te houden door de betrokkenheid van de bewoners zelf, zoals bijvoorbeeld het onderhoud van de kathedraal.. De wijze waarop oude gebouwen ook voor de moderne tijd bruikbaar zijn gehouden getuigt van goed gebruik van de moderne architectuur. Dit maakte de wandeling interessant, ondanks dat ik diverse keren de stad bezocht had.
Ger weet de wandeling ook boeiend te houden met de vele aanvullende “weetjes”.
Het recentelijk geopende museum -voorheen Llonga (Graanmarkt)- vat de historie van Benissa en zijn omgeving overzichtelijk samen. Een extra Nederlands tintje is de stalen sculptuur bij het stoplicht aan de Calpe-zijde van de stad. Een Nederlander heeft het aan de stad geschonken.
Samengevat: een oude stad die zeker de moeite waard is om periodiek te bezoeken.
Kees van der Laan