Verslag pubquiz 2025

Op 13 december kwamen we weer aan in Moraira om de winter hier door te brengen. We hadden ons in Nederland al opgegeven voor de jaarlijkse pubquiz op 14 december. Wij, Lisette en Gerrit, zijn pas dit jaar lid geworden dus wisten we niet wat we ervan konden verwachten. Totaal blanco, als echte beginnelingen die nooit aan een pubquiz hadden meegedaan, gingen we richting clubgebouw van de NVOC. Bij binnenkomst viel meteen de gezellige kerstsfeer op. Mooie kerstboom en gezellige verlichting. Nadat we ons hadden aangemeld mochten we een nummertje trekken dat verwees naar een tafel. Gelukkig had ik een ander nummer dan mijn man. 2 Gasten die nog nooit een pubquiz hebben gespeeld, ofwel onwetenden, zou voor de overige deelnemers aan de tafel sowieso de ondergang betekenen.  Dus dat was prima geregeld.

De quiz zou om 2 uur starten. We hoorden wat geluid van de quizmaster, maar de techniek werkte niet echt mee. Geen beeld….dus besloot de quizmaster (Pieter IJfs) zich maar in hoogst eigen persoon te tonen. Helemaal in stijl in chique colbert en kerstbroek. Sommige aanwezigen twijfelden nog even of het toch geen pyjamabroek was. Al met al, de sfeer zat er goed in en de quiz kon beginnen. We hadden in totaal 9 tafels met aan elke tafel 5 deelnemers. Elk team mocht een eigen naam bedenken. Dat varieerde van “de beginners” tot de “betweters” en”mighty five”. En eigenlijk hadden we toen al kunnen aanvoelen wie de winnaars zouden worden.

Enfin, de quiz ging van start. We speelden 6 rondes, met in elke ronde een ander hoofdonderwerp. Denk aan geschiedenis, kennis over Moraira/Benissa, kaas, sport, muziek, kunst etc. Tijdens de rondes kregen we lekkere hapjes aangeboden. De kaas die op tafel werd gezet mochten we echter, tot teleurstelling van sommige deelnemers,  niet meteen verorberen. Daar kwamen namelijk vragen over. Jammer dat de bordjes niet genummerd waren waardoor voor sommige tafels niet duidelijk was welke kaas nr.1, 2 of 3 was. Maar niet getreurd, ze smaakten alledrie voortreffelijk.  Per ronde konden er punten worden verdiend. Degene die na 6 rondes totaal de meeste punten had was de winnaar. En jullie raden het al….de naam zegt vaak al genoeg. De “mighty five” gingen er met de winst vandoor. Ze kregen alle 5 een heerlijke fles cava. En ik zat zoals verwacht aan de tafel die als laatste eindigde.

Ik dank de organisatie en het bar- en keukenpersoneel voor hun inzet. Ze hebben weer voor een heel leuk evenement en veel gezelligheid gezorgd.

En waar ik al bang voor was….de teams waar mijn man en ikzelf in meespeelden zijn als laatste en op één na laatste geëindigd. Het is niet anders, maar wat hebben we een leuke middag gehad. We hebben leuke gesprekken gevoerd en ook weer een aantal nieuwe mensen leren kennen. En zeg nou zelf, dat is toch waarom we met zijn allen bij de NVOC zitten. Mensen ontmoeten en samen plezier maken. Volgend jaar zijn we er zeker weer bij.

En PAS OP, want dan zijn wij nu ervaringsdeskundigen. Rest mij nog iedereen een hele fijne kerst te wensen en heel veel geluk, gezondheid en vooral plezier voor 2026.

Groetjes,

Lisette van Vugt

 


 

Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo